පරරාජසිංහම් ඝාතනය: පිල්ලෙයාන් ඇප පිට නිදහස් වෙයි.

 පරරාජසිංහම් ඝාතනය: පිල්ලෙයාන් ඇප පිට නිදහස් වෙයි.

දෙමළ මහජන විමුක්ති කොටි පක්ෂයේ නායක හා මඩකලපුව දිස්ත්‍රික් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී සිවනේසතුරෙයි චන්ද්‍රකාන්තන් නොහොත් පිල්ලයාන් අද (නොවැම්බර් 24) ඇප මත නිදහස් වී තිබේ.

මන්ත්‍රී පිල්ලයාන් මහතා ඇප මත මුදා හැරියේ මඩකලපුව අධිකරණය විසිනි.

2005 නත්තල් උත්සවයේදී මඩකලපුවේ හිටපු මන්ත්‍රී ජෝශප් පරාරාජසිංගම් මහතා මරාදැමීම සම්බන්ධයෙන් සැකපිට මන්ත්‍රීවරයා සිරගත කරන ලදී.

ඔහු රක්ෂිත බන්ධනාගාරගත කරනු ලැබුවේ හිටපු නැගෙනහිර පළාත් සභා මන්ත්‍රී එඩ්වින් සිල්වා ක්‍රිෂ්ණනන්ත්‍රාජා, කනගනායගම් නොහොත් ගජන් මාමා, යුද හමුදා බුද්ධි අංශ නිලධාරී එම්. කලීල් සහ හිටපු යුද හමුදා නිලධාරි මතුසිංහ නොහොත් විනෝත් යන අය සමගය.

2020 මහ මැතිවරණයට මඩකලපුව දිස්ත්‍රික්කයෙන් තරඟ කිරීමෙන් අනතුරුව පිල්ලයාන් ශ්‍රී ලංකාවේ 9 වන පාර්ලිමේන්තුවේ සාමාජිකයෙකු ලෙස තේරී පත් විය.

පිල්ලයාන් නිදහස් කිරීම පිළිබඳව අදහස් දක්වමින් දෙමළ ජාතික සන්ධානයේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී එම්. ඒ. සුමන්තිරන් මහතා පැවසුවේ ඇප ලබාදීම සම්බන්ධයෙන් නීතිපතිවරයාගේ කැමැත්ත හිමිවීම හේතුවෙන් මන්ත්‍රීවරයා ඇප පිට නිදහස් කර ඇති බවයි.

හිටපු පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ජෝශප් පරාරාජසිංගම්ගේ බිරිඳ වෙනුවෙන් පෙනී සිටි සුමන්තිරන් මහතා කියා සිටියේ ත්‍රස්තවාදය වැළැක්වීමේ පනත (පීටීඒ) යටතේ පිල්ලයාන්ට ඇප මත නිදහස් කළ හැකි නම්, ත්‍රස්තවාදය වැළැක්වීමේ පනත යටතේ රඳවා සිටින අනෙක් පුද්ගලයින් ඒ ආකාරයෙන්ම නිදහස් කළ නොහැක්කේ මන්ද යන්නයි.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *